DUBAI EXPO2020

Maailmanäitused ehk EXPO-d toimuvad aastast 1851 ja on riikide vahelised kogunemised nagu näiteks olümpiamängud. Maailmanäitus toimub iga viie aasta järel ning kestab järjest kuus kuud. See on suur riikide kogunemine ühes maailma linnas, mille külastajad saavad kogeda, uurida ja vaimustuda globaalsetest ideedest ning teha koostööd riikide esinduste tasemel.

Seekordne Dubai EXPO avati 1. oktoobril 2021 ning ta jääb avatuks kuni 31. märtsini 2022.

EXPO2020 Dubai on esimene maailmanäitus, mis toimub Lähis-Ida, Aafrika ja Kaug-Aasia regioonis (MEASA). EXPO2020 Dubai teemaks on Connecting Minds, Creating the Future (ühendades inimesi luuakse tulevikku) – selle läbi tuuakse fookusesse globaalne koostöö ja innovatsioon. Selle kolm alateemat on võimalused, mobiilsus ning jätkusuutlikkus.

EXPO2020 osealevad oma ekspositsiooniga 192 riiki, lisaks veel eriväljapanekud. Messi külastab üle 100 miljoni inimese. EXPO annab külastajatele võimaluse näha maailmatasemel arhitektuuri, innovatsiooni, kunsti ning meelelahtutust.

EXPO2020 jaoks ehitati selleks Dubai lõunapiirkonda ligi 5 hektari suurune kompleks, mis ühendati Dubai keskusega ka metrooliini abil. Peale EXPO lõppu jääb ala kandma nime District 2020 ning sellest saab ärilinnak, kus on elurajoonid, kontorid, messikeskus, kaubanduskeskused, vaba aja veetmise võimalused, koolid ja lasteaiad.

Mul avanes võimalus külastada Dubai EXPO2020 maailmanäitust novembris 2021.

Meeletult palju oli vaatamist ja võimalusel soovitan kindlasti külastada. Aga kui siiski ei satu ise sinna, siis allpool minupoolne väike ülevaade, mida seal näha oli ja kuhu ma ise jõudsin / mida nägin.


EXPO2020 üldised vaated

Siit leiad suure galerii EXPO2020 osalevatest riikidest, kelle paviljone külastasin ja nägin.

VAATA SUURT GALERIID