Dubai EXPO2020

Maailmanäitused ehk EXPO-d on alates 1851. aastast toimunud riikidevahelised kogunemised, sarnanedes oma ulatuselt olümpiamängudega. Need üritused leiavad aset iga viie aasta tagant ja kestavad kuus kuud, pakkudes riikidele võimalust koguneda ühte maailma linna, kus külastajad saavad kogeda, uurida ja vaimustuda globaalsetest ideedest ning teha koostööd riikide esinduste tasandil.

Dubai EXPO avati 1. oktoobril 2021 ja oli avatud kuni 31. märtsini 2022.

EXPO2020 Dubai oli esimene maailmanäitus, mis toimus Lähis-Ida, Aafrika ja Kaug-Aasia regioonis (MEASA). Selle teemaks oli “Connecting Minds, Creating the Future” (ühendades inimesi, luuakse tulevikku), rõhutades globaalset koostööd ja innovatsiooni. EXPO2020 kolm alateemat olid võimalused, mobiilsus ning jätkusuutlikkus.

Osalejate hulgas oli oma ekspositsioonidega 192 riiki, lisaks veel eriväljapanekud. Messi külastas üle 100 miljoni inimese, pakkudes neile võimalust tutvuda maailmatasemel arhitektuuri, innovatsiooni, kunsti ning meelelahutusega.

Spetsiaalselt EXPO2020 jaoks ehitati Dubai lõunapiirkonda ligi 5 hektari suurune kompleks, mis ühendati Dubai keskusega metrooliiniga. Pärast EXPO lõppu jäi ala kandma nime District 2020, muutudes ärilinnakuks, kuhu kuuluvad elurajoonid, kontorid, messikeskus, kaubanduskeskused, vaba aja veetmise võimalused, koolid ja lasteaiad.

Minul avanes võimalus külastada Dubai EXPO2020 maailmanäitust novembris 2021.

Näitusel oli meeletult palju vaadata ja järgnevalt jagangi oma väikest ülevaadet sellest, mida seal näha oli ja mida ise jõudsin kogeda.

EXPO2020 üldised vaated

 

Siit leiad suure galerii EXPO2020 osalevatest riikidest, kelle paviljone külastasin ja nägin.