Kuidas valida õige suurusega pilt?

Tühja seina muutmine millekski silmapaistvaks on võimalus, mida ei saa kasutamata jätta. Kuid, kuidas valida õige suurusega pilt, mis sobib ideaalselt teie ruumi ja stiiliga? See küsimus võib tunduda keeruline, kuid järgnevalt pakun välja mõned juhised, mis aitavad teil teha parima valiku. Mis suurus siis millise ruumi jaoks parim on?

Mida riputada diivani või muu suurema mööblieseme kohale?

Ideaalne kunstiteos peaks katma vähemalt kaks kolmandikku mööblieseme laiusest. See reegel tagab, et kunstiteos on proportsionaalne ja tasakaalustatud, luues harmoonilise üldmulje.
Diivani kohal on ideaalne koht kunstiteose jaoks, kuna diivanil on sageli ruumis keskne koht. Foto suuruse valik võib olla peaaegu sama oluline kui teie pildi valik. Midagi liiga väikest kaob, midagi liiga suurt jätab mulje kitsast kodust. Veenduge, et kunstiteos oleks umbes kaks kolmandikku diivani laiusest. Kui teie diivan on näiteks 180 cm lai, valige midagi, mille laius on vähemalt 120 cm.

Jätke töö ümber 30–40 cm vaba ruumi. See “vaba õhk” tagab takistusteta vaate ja jäta ”karpi surutud” muljet. Panoraamvormingus tööd töötavad hästi ka diivani kohal. Kahe kolmandiku reeglit saab täita, tagades samal ajal, et kunstiteose ümber on piisavalt õhku.

Kas teil on raske diivani kohal midagi valida? Lahenduseks võib olla tellida mitu väiksemat pilti ja riputada need kollaažina või tellida üks foto, mis koosneb mitmest osast.

Söögilaua kohal oleva kunstiteose mõõtmed

Söögilaua juures asuv sein on suurepärane koht millegi erilise riputamiseks. Kõige olulisem asi, mida meeles pidada, on suurus. Endiselt kehtivad reeglid, mida me eespool diivanitele kohaldasime. Söögilaua kohal oleva kunstiteose puhul soovitan ma samuti kahe kolmandiku reeglit. Kui teie laud on näiteks 150 cm lai, peaksite valima vähemalt 100 cm laiuse töö.

See reegel ei kehti, kui kunstiteos riputatakse laua otsa. Sel juhul soovitan valida võimalusel portree formaadis teose, mis ei ole laiem kui laud.

Kas soovite kaunistada tühja koridori?

Esikusse ühe teose valimine on keeruline. Kui see saab liiga suur, siis teie esik tundub väike. Kui pilt saab liiga väike, siis see on seinal samuti liiga väike. Seetõttu soovitan esikusse riputada mitu väikest kunstiteost. Neid on kõige parem riputada kõrvuti. Mõelge piltide ühendamisele mingi teemaga – sama tooni, sama motiiv eri variatsioonides, eri aastaajad, samast kohast – olge loomingulised. Hästi võib toimida ka üks panoraamikujuline kunstiteos või miks mitte ka seinast seina tapeet.

Kunstiteos voodi kohal

Valige oma magamistuppa kas midagi rahulikku või hoopis kontrastset. Suuruse poolest soovitan kaheinimesevoodi kohal vähemalt 120 cm laiust kunstiteost. Sarnaselt diivani kohal toimib väiksemate kunstiteoste kollaaž hästi ka voodi kohal. Kui soovite tõesti olla loominguline, riputage kollaaž mõjuva dünaamika jaoks tasakaalust välja. Kas soovite täielikult kunstisse sukelduda? Valige kogu seina kattev fototapeet!

Kolmikpilt magamistuppa

Kolmikpilt magamistuppa

Mis suurustes on pildid saadaval?

Iga töö on eritellimusel valmistatud, mis teebki mind ainulaadseks! Midagi ei ole ette määratud, vaid saate valida täpselt oma soovidele vastava mõõdu ja vormistuse.

Ehk et kui teie lemmikmõõtu pole loendis, ei tähenda see, et seda ei saaks teha. Saatke mulle oma soovid e-mailile ja lepime juba täpsemalt kokku.

Lõpetuseks veel üks näpunäide, kuidas pildi suurusest aimu saada.

Kui soovite suuruses 100% kindel olla, asuge tööle A4 paberi (või õiges mõõdus papitükiga) ja kleeplindiga. Kleepige paberitükid teie arvates õiges suuruses teibiga kokku ja kleepige see seinale. Nii näete ära, kui suur pilt sinna võiks sobida.